Darmowa dostawa od 170,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

peelingi do twarzy

( ilość produktów: 3 )

Wkraczając w świat naturalnych kosmetyków, nie można przegapić produktu, jakim jest peeling do twarzy - to prawdziwa oaza odnowy dla skóry twarzy. Peelingi do twarzy są niezastąpioną częścią rytuału pielęgnacyjnego, który przywraca cerze zdrowy, promienny wygląd i pozwala wchłonąć maksymalna ilość składników odżywczych. W Miodowej Mydlarni oddajemy peelingi, których skład jest wyłącznie naturalny, a to znaczy, że wszystko co absorbuje skóra twarzy jest najwyższej jakości, jaką możemy zapewnić.

Peeling do twarzy, co to jest?

Peeling do twarzy to kosmetyk lub to zabieg pielęgnacyjny, którego celem jest złuszczenie martwych komórek naskórka z powierzchni skóry twarzy. Brak złuszczania naskórka i usuwania obumarłych komórek, może sprawiać, że skóra staje się matowa, szara i pozbawiona blasku. Peelingi do twarzy pomagają odsłonić nową, zdrowszą skórę, poprawiając jej teksturę, koloryt i promienny wygląd, a dodatkowo usuwają barierę blokującą wchłanianie składników aktywnych z kremów i kosmetyków.

Peeling enzymatyczny czy peeling gruboziarnisty?

W Miodowej Mydlarni znajdziesz peeling w najprostszej formie, czyli peeling drobnoziarnisty do twarzy, tzw. peeling mechaniczny, ale wyróżnia się cztery formy peelingów do twarzy:

  1. Peelingi mechaniczne: zawierają drobinki abrazyjne, takie jak: ziarna cukru, soli, kawy lub mikroskopijne kuleczki, które delikatnie masuje się na skórze, usuwając martwe komórki naskórka.
  2. Peelingi chemiczne: wykorzystują kwasy (np. kwas salicylowy, kwas glikolowy do rozpuszczenia i usunięcia martwych komórek skóry. Ten typ peelingów nie należy do łagodnych sposobów na pozbycie się martwego naskórka i wymaga dużej ostrożności.
  3. Peelingi enzymatyczne: (np. papainowe, bromalinowe z ananasa) są mniej agresywne niż peelingi chemiczne i oparte są na naturalnych enzymach roślinnych, które pomagają złuszczyć martwe komórki skóry.
  4. Peelingi mikrodermabrazji: to już opcja bardziej zaawansowana, w której używa się urządzenia do mechanicznego złuszczania naskórka za pomocą mikroskopijnych kryształków lub diamentowej głowicy.

Peeling na twarz - siła naturalnych składników.

Ale co sprawia, że naturalne peelingi do twarzy są tak wyjątkowe? Nasze peelingi do twarzy czerpią swoją moc z natury. Zawierają delikatne, naturalne ziarna i składniki, takie jak miód, pyłek pszczeli, które znane są ze swoich dobroczynnych właściwości. Wierzymy, że dobry peeling do twarzy musi spełniać dwie funkcje: złuszczającą i... pielęgnacyjną. Dlatego podczas eksfoliacji naszymi peelingami jednocześnie fundujesz cerze spotkanie z właściwościami antyoksydacyjnymi miodu, czy osłaniającymi i chroniącymi skórę składnikami wosku pszczelego.

Dlaczego warto wybrać peeling naturalny?

To pytanie ma proste odpowiedzi. Według nas, to najlepszy peeling do twarzy. Naturalne peelingi nie obciążają skóry szkodliwymi substancjami chemicznymi, które mogą podrażniać i wysuszać. Zamiast tego, dostajesz delikatny peeling do twarzy, który w zrównoważony i mało agresywny sposób delikatnie usuwa martwe komórki naskórka. Poza tym, w wielu przypadkach naturalne składniki świetnie sobie radzą ze wszystkimi dodatkowymi problemami skóry.

Czy stosowanie peelingów jest bezpieczne - jak stosować peeling?

Usunięcie martwych komórek naskórka z użyciem naturalnego, mechanicznego peelingu drobnoziarnistego jest najbezpieczniejszą znaną nam metodą dbania o piękną cerę. To nie jest peeling chemiczny, czy peeling kwasowy, który bywa dość agresywny. Naturalny peeling na twarz stosuje się raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu, delikatnym ruchem masujesz twarz i w ten sposób usuwasz martwy naskórek. Banalnie prosta metoda, ale wierzymy, że właśnie w najprostszych rozwiązaniach jest ogromna siła.

Proste rozwiązania to również proste zasady używalności i tak trzeba mieć wiedzę o tym, że peelingu mechanicznego nie stosuje się, kiedy na skórze są wypryski i aktywne stany zapalne. Dlaczego, chodzi po pierwsze o niepogorszenie stanu zapalnego, a po drugie o to, aby nie rozsiewać wirusów i bakterii po skórze.

Dlatego, zapraszamy do zanurzenia się w świecie bezpiecznych i skutecznych naturalnych kosmetyków. Daj swojej skórze to, czego naprawdę potrzebuje. Nasze peelingi do twarzy to nie tylko prosta pielęgnacja, to odpowiedzialne podejście do dbania o siebie.

pixel