Darmowa dostawa od 170,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Historia dzielnego miodokrzewu
W Miodowej Mydlarni lubimy wszystko co miodowe. Nic więc dziwnego, że zauroczyliśmy się również miodokrzewem, osobliwym  ziołem z południowej Afryki. Razem z truskawką, aronią i płatkami róży dumnie tworzy jedną z naszych herbacianych mieszanek.
Czytaj więcej
O białej herbacie
Delikatne, pokryte srebrzystobiałymi włoskami  - listki białej herbaty -  pochodzą z krzewu Camellia Sinensis, tego samego, który daje nam również herbatę czarną i zieloną. Ten skromny, zimozielony krzew osiąga wysokość 3-4 metrów.
Czytaj więcej
Kąpiel w lesie
Czy listopadowa jesień da się lubić? W tym roku szpeci ją dodatkowo jarzmo pandemii, która odbiera nam swobodę dotychczasowego funkcjonowania. Niepewna sytuacja ekonomiczna, niepokój o zdrowie nasze oraz naszych bliskich podwyższają poziom napięcia w wydychanym powietrzu.
Czytaj więcej
Olej konopny – roślinny przyjaciel skóry
Nieprzespane noce, zanieczyszczenia, czynniki pogodowe ... Nasza skóra mierzy się z różnymi wyzwaniami i całkiem nieźle sobie radzi. Służy jej do tego płaszcz hydro-lipidowy, który jest naturalną barierą ochronną przeciwko wysuszeniu, starzeniu się, czy podrażnieniom.
Czytaj więcej
„Patrząc na Wschód”, świat płynie wolniej
Czy słyszeliście o festiwalu, którego serce jest w drewnianej chacie przy zakurzonej żwirowej drodze? Parkuje się bezpłatnie na ściernisku. Za krzesła służą drewniane pieńki. Już bardziej „slow” nie można. To festiwal literacki „Patrząc na Wschód” organizowany na Suwalszczyźnie przez podróżnika Piotra Malczewskiego oraz dziennikarza i redaktora Piotra Brysacza.
Czytaj więcej
Wosk pszczeli dzisiaj
Współczesność bynajmniej nie zrezygnowała z wosku pszczelego – czerpie obficie z jego skarbnicy tradycyjnych i nowatorskich zastosowań. Osoby, które preferują składniki naturalne, wiedzą, że dzięki m.in. doskonałym hydrofobowym właściwościom ochronnym wosk wchodzi w skład specyfików do pielęgnacji ciała: kremów i błyszczyków do ust, kremów do rąk i nawilżaczy, pomad do włosów, różu do policzków, cieni do oczu i eyelinerów.
Czytaj więcej
pixel