Darmowa dostawa od 170,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

PRODUKTY PSZCZELE

( ilość produktów: 14 )
Cena
-
Pokaż tylko

Rezultat pszczelej pracy to podstawa istnienia człowieka. Oprócz tego, że dzięki pszczołom mamy owoce, to... mamy też miód i inne wyroby pszczele. Produkty pszczele w ofercie Miodowej Mydlarni wykorzystujemy w kosmetykach, ale znajdziesz też wyroby pszczele w formie podstawowej.

Miód – koronny produkt pszczeli

Jedzenie to niejedyny sposób na wykorzystanie miodu. Nie sposób zapomnieć, że miód możemy śmiało nazwać naturalnym energetykiem. Około 3/4 miodu stanowią sacharydy. W prostszym ujęciu miód zawiera między innymi cukry, a te są wchłaniane bezpośrednio do naszego krwiobiegu. Ta prosta zależność daje zastrzyk energii, porównywalny do energetyków, ale... o wiele zdrowszy.

Jak na koronny produkt pszczeli przystało miody mają zachwycające barwy. Na pewno można siedzieć i godzinami podziwiać ten „płynny bursztyn”. My jednak proponujemy i doceniamy bardziej dynamiczne zastosowania miodu - w kosmetykach.

Skład miodu to różnorodność chemiczna oparta o rodzaj i gatunek roślin, z których zbierany był nektar i spadź. Skład zależny jest od wielu czynników, w tym nie bez znaczenia jest pora roku. W różnych typach i odmianach miodu stwierdzono zawartość około 180 składników należących do kilkunastu grup chemicznych. Są w nich między innymi: sacharydy, flawonoidy i fenolokwasy, aminokwasy i białka, związki lotne (np. kwasy czy olejki eteryczne) i mineralne oraz witaminy, woda i inne.

To całe bogactwo stosowane w kosmetykach powoduje, że kosmetyczne produkty z miodu i z miodem w roli głównej, np. balsam propolisowy z Miodowej Mydlarni, mają ogromną skuteczność działania.

Propolis pszczeli - produkt, który nie wciska kitu.

Pszczeli produkt, który nie ma sobie równych to propolis, czyli nic innego jak kit pszczeli. Ten pszczeli produkt wytwarzany jest z substancji żywicznych pochodzących z pączków wybranych gatunków drzew.

Słowo „propolis" pochodzi z greckiego i oznacza „przedmurze” miasta. Nazwa ma związek z funkcją propolisu w ulu. Pszczoły budują barierę propolisową (próg) w otworze wejściowym ula. Przez ten otwór przechodzi każda pszczoła, a propolis, dzięki swojej aktywności przeciwbakteryjnej oczyszcza mieszkańców ula i zapobiega powstawaniu zakażeń.

Propolis wykazuje największą aktywność i skuteczność leczniczą spośród wszystkich produktów pszczelich. Warto o tym pamiętać dobierając np. kosmetyki zawierające produkty od pszczół.

Udało się wyodrębnić kilkaset substancji wchodzących w skład propolisu. Są nimi między innymi: żywice, wosk pszczeli, woski roślinne, olejki eteryczne, substancje garbnikowe, tłuszcze, białka, witaminy (prowitamina A, B1, B2, B5, B6, C, D, E) oraz biopierwiastki (w tym: wapń, cynk, żelazo, krzem, potas).

Udokumentowano też jego silne działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwpasożytnicze i przeciwwirusowe.

Mleczko pszczele – gelee royale 

Mleczko pszczele to tzw. „królewskie pożywienie” (francuskie: gelee royale). Mleczko pszczele posiada konsystencję półpłynnej, gęstej substancji wyglądem przypominającej skondensowane mleko o barwie białawej przez kremową, po szarobrązową.

Charakteryzuje się kwaskawo-gorzkim smakiem oraz specyficznym zapachem. Mleczko pszczele pod wpływem czynników, takich jak: ciepło, promieniowanie słoneczne, tlen atmosferyczny czy kontakt z metalami stopniowo traci aktywność biologiczną. Mając tę wiedzę w Miodowej Mydlarni wybraliśmy słoiczki i inne „patenty” na pakowanie produktów, ale…

…nie znajdziesz mleczka pszczelego w naszych kosmetykach. Mimo, że wiemy o jego silnym działaniu przeciwdrobnoustrojowym i normalizującym wydzielanie sebum to wiemy też, że jego pozyskiwanie jest, niszczące dla pszczół. Pozyskanie pszczelego mleczka wiąże się ze zniszczeniem pszczelej larwy, a to jest nie zgodne z filozofią Miodowej Mydlarni i budzi nasz kategoryczny sprzeciw.

Jad pszczeli, pszczeli produkt z dużą mocą.

Podobnie sprawa się ma w kwestii pszczelego jadu. Również go nie używamy, co ma związek ze zbyt dużą ingerencją w świat i życie pszczół. Natomiast, trzeba przyznać jadowi, że jest środkiem bardzo silnie działającym na ludzki organizm. Stosowany rozsądnie i pod kontrolą specjalisty może wpłynąć na niego w pozytywny sposób. Ta wartościowa substancja jest coraz częściej wykorzystywana przez współczesną medycynę i kosmetologię.

Jad pszczeli zmniejsza widoczność zmarszczek, zwiększa zawartość naturalnego czynnika nawilżającego, przez co zmniejsza przeznaskórkową utratę wody. Ponadto jad pszczeli stosowany jest w preparatach przeciwtrądzikowych oraz w leczeniu chorób skóry, takich jak: atopowe zapalenie skóry, łysienie, bielactwo nabyte i łuszczyca. Zwiększa syntezę kolagenu i elastyny, dzięki czemu znalazł zastosowanie, jako składnik aktywny preparatów anti-aging.

Wosk pszczeli

W ulu wosk pszczeli produkowany jest do wykonania węzy pszczelej. Poza ulem, w świecie ludzi największych odbiorców wosku pszczelego są przemysł kosmetyczny i farmaceutyczny. Właściwości natłuszczające, wygładzające i bakteriobójcze czynią z wosku pszczelego doskonały składnik.

Wosk pszczeli wykorzystuje się w kosmetykach, między innymi w:

  • dezodorantach
  • balsamach do ciała
  • preparatach do depilacji
  • odżywkach do włosów
  • mydłach
  • różach, cieniach do oczu
  • masłach do ciała
  • perfumach w kremie

Wosk pszczeli dzięki niskiemu działaniu drażniącemu jest szeroko stosowany w nowoczesnych kosmetykach jako zagęstnik, emolient i emulgator. Wszystkie, bez wyjątku, mydła, masła do ciała i balsamy tworzone w Miodowej Mydlarni zawierają wosk pszczeli.

Pierzga, pyłek kwiatowy czy pyłek pszczeli? 

Niezależnie, której nazwy użyjesz będzie prawidłowa. Pierzga jest niedocenianym naturalnym produktem, zbieranym i przetwarzanym przez pszczoły z pyłków kwiatowych, posiada udowodnione działanie prozdrowotne. W pyłku pszczelim występuje ponad 250 różnych substancji. Skład pyłku kwiatowego może różnić się ze względu na gatunki roślin, a nawet ze względu na porę roku, w jakiej jest zbierany.

Szczególną cechą kosmetyków bazujących na produktach pszczelich jest ich duża efektywność.

W Miodowej Mydlarni znajdziesz całą gamę kosmetyków z produktami od pszczół, ale... oddajemy w ręce klientów również nieprzetworzone produkty pszczele, takie jak miód czy pyłek pszczeli, bo lubimy dzielić się dobrem natury.

pixel