Darmowa dostawa od 170,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak prawidłowo wykonać peeling twarzy?

2024-10-15
Jak prawidłowo wykonać peeling twarzy?

Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego twoja skóra czasem wydaje się matowa i zmęczona, mimo że dbasz o nią najlepiej, jak potrafisz? Skóra potrzebuje momentów odnowy, aby mogła "oddychać" i przywrócić swój naturalny blask. Jak jej pomóc? Niezastąpiony może być zwykły peeling twarzy, ale wykonany w niezwykły sposób. Jak prawidłowo wykonać peeling twarzy, kiedy i jak często go robić? Jaki wybrać i dlaczego warto stawiać na jakościowe składniki? O tym poniżej.

Czym jest peeling do twarzy i jak działa na martwy naskórek?

Peeling twarzy to jeden z tych rytuałów pielęgnacyjnych, zabieg kosmetyczny, który potrafi odmienić wygląd skóry w mgnieniu oka. Zadaniem peelingu twarzy jest usunięcie martwych komórek naskórka co poprawia wygląd skóry i wspomaga jej regenerację. Jak to działa? W zależności od rodzaju peelingu naskórek jest ścierany (peeling mechaniczny), rozpuszczany (peeling chemiczny), albo rozkładany (peeling enzymatyczny). Regularne usuwanie martwych komórek naskórka to jak zdjęcie z niej niepotrzebnej warstwy. Według badań dermatologicznych, peeling także stymuluje produkcję nowego kolagenu, co przekłada się na jej większą elastyczność i młodszy wygląd. W efekcie skóra staje się gładsza, bardziej promienna i zdrowo wyglądająca.

Jakie są rodzaje peelingów do twarzy?

W świecie kosmetyków rozróżniamy głównie trzy typy peelingów:

  • peelingi mechaniczne,
  • peelingi chemiczne,
  • peelingi enzymatyczne.

Rodzajów peelingów w kosmetyce ze względu na składniki ścierające jest mnóstwo. Popularne są peelingi cukrowe, peelingi kawowe, peelingi solne. Każdy z nich ma swoistą specyfikę i przeznaczenie, bo wiele zależy od gradacji ścierających drobinek. Peeling cukrowy zazwyczaj będzie to peeling gruboziarnisty.

Każdy z nich ma swoje specyficzne zastosowanie w zależności od potrzeb skóry. I każdy można stosować na skórę twarzy. Jednak ważne jest dobranie odpowiedniej ziarnistości składników i delikatność wykonania masażu

Peelingi mechaniczne działają przez bezpośrednie ścieranie, chemiczne - usuwając martwe komórki skóry przez ich rozpuszczenie, natomiast peeling enzymatyczny rozkłada martwe komórki naskórka. Delikatny peeling enzymatyczny jest idealny przy skórze wrażliwej i skłonnej do podrażnień.

My w Miodowej Mydlarni nie polecamy np. peelingu cukrowego do twarzy ze względu właśnie na zbyt dużą ziarnistość kryształów cukru. Za to stawiamy na łagodniejsze i drobniejsze kryształki i peeling drobnoziarnisty oparty o drobinki takie jak w naszym peelingu CZARNY BEZ peeling do twarzy z arbuzem i goździkiem.

Dla kogo jest polecany peeling do twarzy "Czarny Bez z arbuzem i goździkiem"?

Nasz "Czarny Bez" to peeling do twarzy z arbuzem i goździkiem, który świetnie sprawdzi się dla osób z cerą normalną i tłustą. Dzięki swoim naturalnym składnikom, peeling dokładnie oczyszcza skórę oraz dostarcza składników odżywczych, wspomaga kontrolę wydzielania sebum i delikatnie dezynfekuje. Zestawialiśmy tę formułę w taki sposób, aby była jak najbliżej natury i jak najbardziej skuteczna.

peeling do twarzy czarny bez z arbuzem i goździkiem

Jak prawidłowo stosować peeling do twarzy?

Aby czerpać jak najwięcej korzyści jakie niesie peeling twarzy wystarczy stosować go na oczyszczoną skórę? W sumie tak, ale warto wykonać kolejne kroki:

Krok 1: Przygotowanie skóry

Zawsze zaczynaj od dokładnego oczyszczenia skóry, używając delikatnego mydła, żelu myjącego lub pianki. Pozwoli to na usunięcie zanieczyszczeń i makijażu, a to umożliwi lepsze działanie peelingu.

Krok 2: Aplikacja peelingu

Nałóż niewielką ilość peelingu na skórę, unikając okolic oczu i ust. Jeśli używasz peelingu mechanicznego, wykonuj delikatne, okrężne ruchy. Dla peelingu chemicznego lub enzymatycznego, pozostaw produkt na skórze na czas określony przez producenta.

kobieta stosuje peeling na twarz

Krok 3: Spłukiwanie

Dokładnie spłucz peeling ciepłą wodą, używając rąk lub miękkiej ściereczki. Świetnie sprawdzą się do tego celu nasze wielorazowe, bawełniane płatki kosmetyczne. (link). Upewnij się, że cały produkt został usunięty, szczególnie w zagięciach nosa i innych trudno dostępnych miejscach.

Krok 4: Nawilżanie i ochrona przeciwsłoneczna

Po peelingu skóra może być lekko podrażniona, dlatego ważne jest, aby nałożyć kojący i nawilżający krem. Możesz również zastosować serum z witaminą C lub E, które będą działać przeciwzapalnie i regenerująco. Z naszej oferty polecamy serum C+E+Q10 lub krem do twarzy Miód i akmelia.

Skóra twarzy po peelingu jest bardziej wrażliwa na słońce, dlatego ważne jest, aby stosować krem z wysokim filtrem SPF, zwłaszcza rano. Lepszą opcją może stać się stosowanie peelingu w trakcie pielęgnacji wieczornej.

Jak często można stosować peeling do twarzy?

Choć peeling do twarzy ma wiele zalet, ważne jest, by nie przesadzić z jego częstotliwością. Stosowanie peelingów ma swoje ograniczenia. Optymalna częstotliwość dla peelingów to raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu. Wiele zależy tu od indywidualnych preferencji i uwarunkowań cery. W przypadku cery wrażliwej i delikatnej lepszą opcją może być raz w tygodniu, żeby nadmiernie nie narażać naskórka. Nadmierne peelingowanie może prowadzić do podrażnień i osłabienia bariery ochronnej skóry. Śmiało możemy stwierdzić, że dla większości typów cery idealna będzie częstotliwość raz w tygodniu, co pozwoli utrzymać skórę w doskonałej kondycji bez ryzyka przeciążenia.

Ważne jest, żeby nie stosować peelingu na skórę ze zmianami zapalnymi, podrażnieniami czy wypryskami.

Jakie składniki zawiera peeling "Czarny Bez z arbuzem i goździkiem" i jakie mają właściwości?

Tutaj odkryjemy też siłę i właściwości składników naszego peelingu "Czarny Bez z arbuzem i goździkiem", który zawiera:

  • marokańską glinkę Ghassoul, występującą tylko w jednym miejscu na świecie w Tamdafelt w północno-zachodniej części Maroko. Ta jasnobrązowa glinka wydobywana jest ręcznie w podziemnej kopalni. Są naukowe dowody i badania, które potwierdzają, że glinki jako kompozyty kosmetyków wpływają hamująco na rozwój drobnoustrojów oportunistycznych i wykazano, że działają bakteriobójczo (niektóre glinki radzą sobie np. z bakteriami E. coli czy P, aeruginosa),
  • nasiona bzu czarnego. Czarny bez znany jest jako jedna z najstarszych roślin leczniczych. Najczęściej wykorzystuje się kwiaty, owoce czarnego bzu, jednak w naszym peelingu postawiliśmy na nasiona. W wysuszonych nasionach tej rośliny znajduje się aglutynina III Sambucus nigra (SNA-III, synonim SNA-IVf). Lektyny odgrywają rolę w odpowiedzi immunologicznej organizmu, co oznacza, że pomagają w obronie przed infekcjami, bo mają właściwości antyoksydacyjne. Zdolność lektyn do "sklejania" białek powoduje, że nasiona bzu w naszym peelingu wspomagają regenerację komórek skóry. Dzięki temu składnikowi peeling pomaga efektywnie wzmacniać barierę ochronną skóry,
  • mielone płatki owsiane to składnik „ścierający”, który skutecznie oczyszcza skórę, usunie nadmiar sebum,
  • proteiny maślankowe, które są znane ze swoich właściwości nawilżających i kojących. Odżywiają, nawilżają, ujędrniają skórę,
  • dorzuciliśmy również olej z pestek arbuza, bo to doskonałe źródło antyoksydantów, które świetnie regeneruje i odżywia skórę. Olejek nadaje też odpowiedni poślizg peelingowi, co czyni go łatwym w zastosowaniu,
  • goździk, to składnik, który w naturalny sposób, delikatnie dezynfekuje, bo zawiera eugenol, czyli substancję działającą między innymi na: grzyby pleśniowe i drożdżopodobne. Wykazuje on także aktywność wobec dermatofitów,
  • miód i pyłek pszczeli odpowiedzialne za zmiękczanie, odżywienie i wygładzanie.

peeling do twarzy czarny bez

Dlaczego warto sięgać po naturalne składniki w peelingu do twarzy?

Wybór produktów z naturalnymi składnikami to nie tylko trend, ale i świadoma decyzja o korzystaniu z darów natury. Naturalne składniki są zazwyczaj lepiej tolerowane przez skórę i rzadziej wywołują alergie, co czyni je doskonałym wyborem dla osób o wrażliwej lub skłonnej do podrażnień cerze.

Zainteresowana? Odkryj więcej!

Jeśli jesteś gotowa na odmianę swojej pielęgnacji twarzy, peeling "Czarny Bez z arbuzem i goździkiem" czeka na Ciebie w Miodowej Mydlarni. Zapoznaj się również z pełną gamą naszych naturalnych produktów i znajdź idealne rozwiązania dla swojej skóry.

Źródła:

  • KOMPOZYTY Z IMMOBILIZOWANYMI ZWIĄZKAMI BIOAKTYWNYMI NA OSNOWACH NIEORGANICZNYCH (GLINKA, HYDROKSYAPATYT, KRZEMIONKA), Rozprawa doktorska. Lublin 2023,
  • B. Waszkiewicz-Robak, E. Biller, Właściwości prozdrowotne czarnego bzu, w: Probl Hig Epidemiol 2018, 99(3) s. 218 - 223.
  • J. Więcek, Identyfikacja i oznaczanie eugenolu w kosmetykach, Warszawa 2012, s. 13- 14.

Polecane

pixel