Darmowa dostawa od 170,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

świece z wosku pszczelego

( ilość produktów: 4 )

Wyjątkowe świece z wosku pszczelego, które znajdziecie w ofercie Miodowej Mydlarni, to nie tylko źródło przyjemnego zapachu, ale także, poniekąd, nasz hołd dla pracy pszczół, które dostarczają nam tego cennego surowca. Wosk pszczeli ma wyjątkową rolę w naszych kosmetykach.

Siła pszczelego wosku w świecach

Wosk, oprócz miodu, stanowił przez stulecia cenny surowiec. W zasadzie od czasu, gdy człowiek zaczął korzystać z dobrodziejstw pszczelej społeczności, poznał również wosk pszczeli.

Wosk pszczeli został odkryty wiele lat wstecz, gdy ludzie zrozumieli, że ten niezwykły materiał, wytwarzany przez pracowite pszczoły, może służyć jako surowiec do tworzenia różnych produktów, w tym świec woskowych.

Z woskiem pszczelim związanych jest wiele zwyczajów i wierzeń ludowych. Ludzie od zawsze dążyli do zapewnienie sobie bezpieczeństwa i szczęścia. Prawdziwe świece woskowe barwione, czy też w naturalnym kolorze dawały bezpieczeństwo w różnych sytuacjach.

Czym jest wosk pszczeli?

Wosk pszczeli to tłuszczowiec wydzielany w postaci płynnej przez gruczoły woskowe pszczoły miodnej, które umiejscowione są na brzusznej stronie odwłoka młodych 12-18-dniowych pszczół zwanych woszczarkami.

Początkowo wosk występuje w postaci przezroczystej, bezbarwnej cieczy. W kontakcie z atmosferą na powierzchni płytek chitynowych odwłoka zmienia się ona w substancję półstałą, tworząc białawe przezroczyste łuski woskowe. Proces powstawania jednej łuski woskowej trwa około 38 godzin.

Wosk należy do naturalnych lipidów.

W skład wosku pszczelego wchodzą głównie estry wyższych kwasów tłuszczowych i alkoholi. Zawiera również małe ilości węglowodorów, kwasów i innych substancji. Kolor wosku pszczelego waha się od barwy prawie białej, żółtej, pomarańczowej, ciemnobrązowej, aż do czarnej, stąd w naturalnych świecach woskowych, wbrew utartej opinii, istnieje możliwość doboru barwy.

Świece z wosku pszczelego: przeszłość i teraźniejszość

W przeszłości świece z wosku pszczelego były znane jako prawdziwe świece woskowe, w tym świece barwione naturalnymi pigmentami. Dziś powracają one do łask, stając się symbolem naturalnych i ekologicznych produktów. I te produkty znajdziesz w propozycjach Miodowej Mydlarni. Świece z wosku pszczelego wykonujemy zgodnie z tradycyjnymi sposobami. Staramy się unikać wszelkich udziwnień, nie dodajemy do nich chemii. Cóż, są może skromniejsze, bardziej minimalistyczne, ale na szczęście miłośnicy świec nieustannie je doceniają.

Dlaczego warto wybierać świeczki z wosku pszczelego?

Świece z wosku pszczelego są ręcznie odlewane, często w formie wzoru plastra miodu. To niezwykłe detale i unikalność sprawiają, że te świece są doskonałym prezentem dla miłośników świec oraz naturalnych produktów. Świece woskowe zapachowe, tak można mówić o tych naturalnych wyrobach, bo nie trzeba do nich dodawać aromatów. Świece pachną naturalnie, subtelnie uwalniają woń wosku, propolisu i miodu. Poza tym to świetny pomysł na prezent. Świece naturalne z mieszanką aromatu miodu, propolisu nie mają sobie równych w kwestii obdarowania kogoś najwyższym dobrem.

Czy świece z wosku pszczelego są zdrowe?

Świece woskowe wykonane z naturalnego wosku pszczelego mają wiele zalet. Oprócz przyjemnego zapachu, dają przytulne, ciepłe światło i wydzielają miodny aromat, który... oprócz tego, że pachnie upajająco, to poprawia koncentrację. Wosk pszczeli posiada właściwości przeciwzapalne i działa niczym naturalny antybiotyk, a jego miodny aromat jest znany ze swojego relaksującego wpływu na zmysły.

Świece z wosku pszczelego spalają się w bezpieczny dla zdrowia dzieci i dorosłych sposób. Nieszkodliwe dla alergików. Nie emitują toksyn jak standardowe świece. Nie kopcą. Są biodegradowalne. To liczne zalety samych świec z wosku pszczelego.

Te z naszej oferty zawierają wyłącznie naturalny wosk pszczeli, bez jakichkolwiek domieszek. Ten rodzaj świec stoi kompletnie po drugiej stronie od świec parafinowych.

Mimo swojej wyjątkowości, świeczki z wosku pszczelego w naszej ofercie są dostępne w przystępnych cenach. Na wyciagnięcie ręki macie bogactwo prozdrowotnych substancji czynnych zawartych w wosku pszczelim, które sprawiają, że są one wyjątkowo cenne dla zdrowia i samopoczucia.

 

Naturalne świece woskowe: sztuka łącząca przeszłość i teraźniejszość

Z woskiem pszczelim związanych jest wiele zwyczajów i wierzeń ludowych. Ludzie od zawsze dążyli do zapewnienie sobie bezpieczeństwa i szczęścia. Kiedy zapalamy świecę z wosku pszczelego przenosimy się w czasie do epok, kiedy świece odlewano ręcznie i służyły do rozjaśniania wnętrz, kiedy życie płynęło dużo wolniej Świeca z wosku daje przytulne ciepłe światło. Dziś są na wyciagnięcie ręki, mają inną funkcje niż kilka wieków temu, ale dalej stroją wnętrze niepowtarzalną wonią i mają potencjał, żeby stać się doskonałą alternatywą dla wspomnianych wyżej zwykłych świeczek parafinowych.

Świece zwijane: czarujące mistrzostwo rzemiosła

Świece z naturalnego wosku pszczelego w Miodowej Mydlarni znajdziesz w kilku wersjach. W wersji zwijanej w formie węzy pszczelej, co dodaje im niepowtarzalnego uroku i estetyki jak też świece odlewane w kształty. To prawdziwe dzieła sztuki, które ożywiają nasze przestrzenie i wprowadzają do nich przyjemny zapach miodu.

Świeczki z wosku pszczelego: wnętrza pełne życia

Każda zapalona świeca z wosku pszczelego to odrobina natury w naszym domu. Sztuczne świece miały już swój czas, czas na powrót świec z wosku pszczelego, na powrót miodnego aromatu i atmosfery. To także szansa na wyrażenie wdzięczności wobec pszczół i ich nieocenionego wkładu w nasze życie.

Wprowadź do swojego domu niezwykłą magię świeczek z wosku pszczelego i poczuj harmonię z naturą. Dołącz do miłośników świec, którzy cenią sobie nie tylko piękno, ale także zdrowe i przyjemne aromatyczne doznania

pixel