Darmowa dostawa od 170,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Wosk pszczeli - geneza
Zaglądamy do ula. Jesteśmy zdumieni regularnością komórek heksagonalnych. Odurza nas bogaty aromat wosku pszczelego. Mamy ochotę zamknąć oczy i przez dłuższą chwilę oddychać głęboko…
Czytaj więcej
Gaoling - wielka góra dobroczynnej glinki
Kaolin (inaczej glinka kaolinowa bądź chińska) to osadowa skała ilasta charakteryzująca się giętkością, miękkością i przeświecaniem. Jej głównym składnikiem jest kaolinit – minerał z gromady krzemianów. Swą nazwę zawdzięcza chińskiej Wysokiej Górze (Kao-ling lub Gaoling), gdzie prawdopodobnie po raz pierwszy odkryto bogate złoża tego surowca. Obecnie kaolinit pozyskuje się m.in. w Chinach, USA, Rosji, Japonii, we Francji i Niemczech. W Polsce występuje na Dolnym Śląsku, w okolicach Świdnicy, Strzelina, Turoszowa, Strzegomia i Bolesławca.
Czytaj więcej
Awokado - masło bogów
Zacznijmy od tego, że owoc awokado wydaje się być całkiem nowym wynalazkiem kulinarnym we współczesnej Europie, nie przez każdego lubianym i docenianym. Smak awokado jest, hm, dziwny, niektórzy twierdzą, że mdły, a inni, że w ogóle owoc ten nie ma smaku. Większość popularnych owoców jest przecież bardzo wyrazista w smaku, słodka, kwaśna, cierpka, po prostu konkretna.
Czytaj więcej
Nagietek - kwiat o nadzwyczajnej mocy
Właśnie zakwitły nagietki! I chociaż jesteśmy rozkochani w kwiatach wszelakich, to właśnie nagietek jest roślinką wyczekiwaną przez nas z wyjątkową niecierpliwością. Wizualnie symbolizuje wszystko, co prawdziwe lato mieć powinno.
Czytaj więcej
Zbieramy pyłek
Zbieranie pyłku pszczelego jest sytuacją niezwykle fascynującą. De facto, to pszczoły zbierają, a ludzie, czyli my ;), ten wspaniały dar natury tylko odbieramy. Niemniej, za każdym razem jesteśmy zadziwieni i czujemy wręcz dziką, taką prawdziwie dziecięcą radość kiedy patrzymy na żółto-kolorowe kuleczki pyłku. Traktujemy to zjawisko w kategorii cudu natury, jak zresztą wszystko, co z życiem pszczół jest związane.
Czytaj więcej
  • 1
  • 2
  • Następna strona
pixel