Hydrolaty do twarzy, włosów i ciała
( ilość produktów: 2 )Hydrolat do twarzy nie jest nowym wynalazkiem na rynku kosmetycznym. Hydrolaty są stosowane w kosmetyce od wieków, a ich historia sięga starożytności. Początkowo znane były pod nazwą "wody kwiatowe" i były używane głównie w medycynie naturalnej i aromaterapii. Jednak dzisiejsze hydrolaty to nie są zwykłe wody kwiatowe, a ich skład nie ogranicza się do pojedynczego składnika.
Hydrolat do twarzy - co to jest?
Hydrolat możemy określić jako produkt na bazie wody, który jest pozostałością destylacji roślin parą wodną. Proces destylacji ma na celu, przy użyciu wysokiego ciśnienia, wydobyć esencję w trakcie produkcji olejków eterycznych. Półproduktem tego procesu są właśnie hydrolaty.
Wraz z rozwojem chemii i technologii produkcji w XVIII i XIX wieku, hydrolaty zaczęły tracić na popularności, gdyż zyskiwały na znaczeniu syntetyczne substancje zapachowe i konserwanty. Wraz z powstaniem Miodowej Mydlarni i sięgnięciem do siły kosmetyków naturalnych wiedzieliśmy, że w naszej ofercie będą hydrolaty.
Niektórzy mówią o hydrolatach, że to woda kwiatowa, ale w Miodowej Mydlarni nie jesteśmy skłonni do tego ujednolicenia. Istnieje pewna różnica między nimi.
Dlaczego hydrolat do twarzy to nie woda kwiatowa?
Hydrolat, zwany również hydrolizatem, jest wodnym produktem ubocznym procesu destylacji roślin. Natomiast woda kwiatowa, to wodny ekstrakt roślinny otrzymany przez macerację świeżych lub suszonych kwiatów w wodzie. Proces ten polega na zanurzeniu kwiatów w wodzie przez określony czas, co pozwala na uwolnienie składników roślinnych.
Hydrolat do twarzy, a tonik – czym się od siebie różnią?
Naturalne hydrolaty do twarzy są naturalnym ekstraktem roślinnym. Słowo "naturalny" ma kluczowe znaczenie. Hydrolat zawiera delikatne składniki odżywcze, które mogą nawilżać i łagodzić skórę w codziennej pielęgnacji.
Tonik natomiast jest bardziej kompleksowym kosmetykiem, zawierającym różnorodne składniki i mającym na celu oczyszczenie, tonizację i przygotowanie skóry do dalszej pielęgnacji. Tak, tonik może być naturalny, ale... zawsze będzie bardziej skomplikowany w składzie.
Wybór między hydrolatem a tonikiem zależy od preferencji i potrzeb skóry.
Po co stosować hydrolat do twarzy?
W opisach hydrolatów często można spotkać określenie "niewielkie ilości składników odżywczych". Właśnie dlatego warto stosować hydrolaty do twarzy. Są mniej inwazyjne, a te niewielkie ilości są na tyle silne i mocne, że świetnie dbają o cerę. Co więcej, delikatność hydrolatów powoduje, że mogą one być stosowane nawet kilka razy w ciągu dnia.
Jak wybrać odpowiedni hydrolat do twarzy?
Kluczowe znaczenie ma rodzaj cery i wiedza o właściwościach hydrolatów. W zależności od tego z jakiej rośliny pochodzą, mają odpowiednie właściwości. Hydrolat rumiankowy i hydrolat aloesowy ukoją skórę. Hydrolat lipowy polecany jest do pielęgnacji cery suchej, a hydrolat oczarowy przeznaczony jest od pielęgnacji cery dojrzałej.
W Miodowej Mydlarni postanowiliśmy, że wykorzystamy wiedzę o hydrolatach i skomponujemy ze sobą kilka w jednej butelce, a to znaczy, że nasze hydrolaty są skondensowaną formą różnych właściwości.
Lawendowy, miętowy, różany… Jakie właściwości mają składniki naszych hydrolatów?
W ofercie Miodowej Mydlarni znajdziesz dwa produkty, których kompozycja nie jest przypadkowa. To przemyślane przez nas i zaplanowane działanie. I tak w jednej butelce połączyliśmy organiczny hydrolat różany - z róży damasceńskiej, i hydrolat z opuncji figowej. To ukłon w stronę cery wrażliwej, suchej, bo łagodzi podrażnienia, nawilża skórę.
Drugi produkt to odważne zestawienie hydrolatu lawendowego, miętowego i rozmarynowego. Tę kompozycję kierujemy do pielęgnacji skóry tłustej.
Jak stosować hydrolat do twarzy z Miodowej Mydlarni?
Opcji zastosowania tego kosmetyku jest na prawdę wiele. W zasadzie wszystko zależy od potrzeby chwili. Jeżeli masz ochotę, możesz stosować hydrolat jako:
- dodatek wzbogacający kosmetyki DIY
- odświeżającą mgiełkę do twarzy - polecamy to zastosowanie, bo hydrolaty mają właściwości antyoksydacyjne.
Jeszcze inne zastosowanie to używanie hydrolatu zamiast tonika - jest łagodniejszy dla skóry.
To tylko wybrane zastosowania. Czasami hydrolaty świetnie sprawdzają się zamiast perfum, szczególnie u tych osób, które maja dużą wrażliwość na zapachy.
Mamy dobrą wiadomość, ilość zastosowań jest prawie nieskończona.